• ۱۵ فروردین ۹۶
  • 0
  درمان شب ادراری

  درمان شب ادراری

  ۱ـ آموزش آداب تخلیه: محدود ساختن مصرف مایعات قبل از خواب توسط کودک و بیدار کردن شبانه کودک برای دفع ادرار در کاهش این اختلال موثر است تهیه چارت ستاره به عنوان تشویق می‌تواند موثر باشد  و از شب اداراری جلوگیری می کند.

  ۲ـ رفتار درمانی : شاید شرطی سازی کلاسیک با زنگ و تشکچه موثرترین و کارآمدترین و همین‌طور یکی از روش‌های سالم درمان بی اختیاری ادرار می‌باشد. در این روش بیش از ۷۰ درصد کنترل ادرار حاصل می‌شود و اختلال از بین می‌رود.

  درمان شب ادراری به این صورت است که یک جریان الکتریکی به زیر ملحفه کودک وصل می‌کنند (تشکچه برقی) به صورتی که اگر کودک ادرار کند زنگی به صدا درآمده و کودک از خواب بیدار می‌شود اگر کودک به دفعات با چنین روشی از خواب پرید و بیدار شد نوعی واکنش شرطی به وجود می‌آید که در موقع خواب ادرار نکند.

  شب ادراری

  دارودرمانی

  از دارو درمانی بایستی به ندرت و فقط به عنوان آخرین وسیله استفاده کرد. پزشکان معمولی که بیشتر به عینیات و به مسائل قابل لمس تکیه دارند به درمانهای دارویی و دینامیک شب ادراری گرایش دارند. شاید دارو در موارد شدید اختلال که به مسایل جدی اجتماعی هیجانی منجر شده است ضروری به نظر برسد اما اگر مشکلات هیجانی و عاطفی کودک را از بین نبریم دادن دارو مشکلات جدیدی ایجاد می‌کند.

  داروهای ایمی پیرامین و بلادن که در درمان بی اختیاری موثر هستند و ترشح را کم می‌کنند می‌توانند در موارد شدید تجویز شوند.

  به طور کلی روشهای درمان شب ادراری زمانی موثر خواهند بود که مشکلات عاطفی کودک حل شود و صمیمیت و رابطه خوبی بین کودک و والدین وجود داشته باشد.

  برای مطالعه علت بیماری به صفحه شب ادراری مراجعه فرمایید.

  مطالب مهم دیگر که به شما و کودکانتان کمک می کند را در پایین پیشنهاد می کنیم .

  درخود ماندگی

  اختلال کمبود توجه

  ارسال نظر →

نظر خود را ارسال کنید

Cancel reply
ما را در گوگل حمایت کنید